Terminy ferii zimowych

Dokładne terminy

ferie 2017 Ferie zimowe 2017 - terminy
ferie 2018 Ferie zimowe 2018 - terminy
ferie 2019 Ferie zimowe 2019 - terminy
Ferie zimowe - góry

Ferie zimowe w górach

Ferie zimowe, to czas odpoczynku nie tylko dla młodzieży i dzieci uczącej się, ale także pozostałych osób, które w tym okresie chętnie biorą urlopy wypoczynkowe, aby móc spokojnie wypocząć w gronie rodzinnym. Okres ferii zwykle rozdziela dwa semestry nauki i przez wielu jest nazywanym małymi wakacjami. Ferie zimowe trwają dwa tygodnie na przełomie stycznia i lutego, w zależności od terminów dla konkretnego województwa.

Przerwę zimową większość z nas decyduje się spędzić w górach, zresztą nie tylko tych polskich Tatrach, Beskidach, Bieszczadach, czy Górach Stołowych, ale także w zagranicznych pasmach górskich. Z tych drugich, dużą popularnością cieszą się Alpy, do których co roku wyjeżdżają tysiące spragnionych wypoczynku, naszych rodaków. Polacy, mimo wszystko szczególnie pokochali Tatry. Jest to idealne miejsce na wypoczynek zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłego. Tatry w okresie zimowym zachwycają nie tylko pięknymi krajobrazami i zapierającymi dech w piersiach widokami niczym z bajki, ale są także wprost wymarzonym miejscem na aktywne spędzenie czasu. Miłośnicy aktywności i sportu będą mogli jeździć tam na nartach, na snowboardzie.

Wielu urlopowiczów wybiera polskie góry, także ze względu na bogatą kulturę i tradycję tutejszych mieszkańców zwanych popularnie góralami. Można skosztować u nich popularnych w okolicach specjałów kulinarnych, takim, jak np. oscypki. Polskie góry cieszyły się, cieszą i będą się cieszyć popularnością wśród chcących odpocząć Polaków w czasie ferii zimowych.

Ferie zimowe w 2017 roku:

Ferie zimowe, wakacje i święta w 2016 roku:

Ferie, wakacje i święta z pozostałych lat

Pozostałe artykuły:

Podróże na ferie zimowe i wakacje:

Wiadomości podane w serwisie mają charakter informacyjny, a serwis terminyferii.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy. Źródło własne oraz men.gov.pl.