Terminy ferii

Reklama

Agroturystyka Góry Świętokszyskie

Dokładne terminy ferii

zimowych Ferie zimowe 2014 - terminy
świątecznych Święta 2013/2014
letnich Wakacje 2014
Bułgaria - ferie

Wyjazd do Bułgarii - najczęściej zadawane pytania (imprezowo - młodzież starsza)

Wiele osób zastanawia się nad wyjazdem do Bułgarii w czasie wakacji lub po prostu w wolnej chwili. Wśród większości z tych osób pojawiają się często bardzo podobne pytania, na które w skrócie podajemy odpowiedzi poniżej. Można to potraktować, jak swego rodzaju FAQ dotyczące wyjazdów do Bułgarii.


 1. Czy w Bułgarii można się dobrze bawić, to znaczy czy Bułgaria jest tak "imprezowa" jak Mielno itp.?

  TAK. Bułgaria posiada dwa bardzo imprezowe kurorty (słoneczny brzeg i złote piaski). Nowocześniejszym z nich jest zdecydowanie słoneczny brzeg - imprez nie da się nawet porównać do tych, które odbywają się w polskich nadmorskich miejscowościach. Słoneczny brzeg, to zatoka z ośmiokilometrową promenadą, na której jeden obok drugiego stoją różnego rodzaju bary, kluby i dyskoteki. Można się pokusić o stwierdzenie, że tą chwile kurort ten "bije na głowę" nawet słynny hiszpański "Loret de mar".

 2. Jakie są cenny w Bułgarii?

  Ceny są porównywalne do cen w Polsce. Przykładowo, żeby zjeść ciepły posiłek trzeba wydać od 6 (np. kebab) do 8-12 (pizza, zestaw burger king itp.) leva (BGN). Piwo w barach przyhotelowych w dzień kosztuje 1-1,5 leva, natomiast wieczorami w klubach to samo piwo może kosztować nawet do 6 leva. Można jednak, biorąc pod uwagę to, że większość imprez odbywa się na świeżym powietrzu (tuż przy lub na plaży), bez najmniejszego problemu przynosić swoje artykuły.

 3. Skoro to taka imprezownia, to czy tam jest bezpiecznie?

  TAK. Jest tam kompletnie inaczej niż na naszych polskich imprezach. Każdy uśmiecha się i jest życzliwy, policji praktycznie nie ma, "bramkarze" to także rzadkość.

 4. Skąd przylatuje najwięcej ludzi do Bułgarii?

  W kurortach najwięcej jest chyba izraelskiej i holenderskiej młodzieży, poza tym spotkać można całkiem sporo Anglików, Serbów, Niemców. Nietrudno także spotkać na miejscu Polaków.

 5. Jaki hotel najlepiej wybrać na imprezy?

  Przede wszystkim hotel powinien być w centrum, przy plaży. Można zauważyć, że najlepsze położenie mają stare hotele, takie jak: Globus, Kuban, Haika, Resort, Glarus, Slaviański no i może Marvel.

 6. Czy w Bułgarii jest czyste morze i plaża?

  Morze czarne jest bardzo podobne do naszego rodzimego Bałtyku, tylko że ma 23-24 stopnie Celsjusza. Z czystością jest dobrze, plaże są piaszczyste i ciągną się kilometrami.

 7. Jaki jest standard bułgarskich hoteli?

  Niestety słabiutki. Często są to stare budynki z odnowionymi pokojami, serwis również słaby, ale jeśli ktoś leci tam, aby się pobawić, to spokojnie się wyśpi w całkiem niezłych warunkach.

 8. Jaki standard brać w hotelu ? BB, HB, czy może All Inclusive?

  W celach imprezowych - jak najtańszy. Hotelowe wyżywienie w Bułgarii nie jest najlepsze - często jest chłodne, nie doprawione, po prostu niezbyt nie smaczne. Za pieniądze zaoszczędzone na All Inclusive spokojnie można dobrze zjeść na mieście, gdzie jedzenie często jest lepszej jakości.

 9. Jak długo trwa lot do Bułgarii?

  Lot do Bułgarii trwa przeważnie ok. 1.50 - 2.20 godziny.

 10. Jacy są Bułgarzy?

  Prawdziwi Bułgarzy to bardzo fajni ludzie, mili, sympatyczni, pomocni i fajni do imprezowania. Nie powinniśmy oceniać Bułgarów na podstawie stereotypów i czasem osób, które posiadają bułgarskie obywatelstwo i mieszkają w innych krajach. To bardzo mylące.

 11. Czy w Bułgarii można płacić euro?

  NIE. W Bułgarii obowiązują levy (BGN). Wszędzie płaci się levami (1 leva, to na ten moment ok. 2,2zł).

 12. Czy lepiej wziąć ze sobą dolary amerykańskie, euro, czy levy?

  Najlepiej jest kupić w Polsce levy i zabrać ze sobą od razu tę walutę. Bardzo często kursy w bułgarskich kantorach są bardzo niekorzystne.

 13. Co robić poza imprezami?

  W odległości pięciu kilometrów od opisywanych kurortów jest Nessebar, piękne miasto z fajnym aqua parkiem. Na pewno warto jest tam zajrzeć.

Ferie zimowe, wakacje i święta w 2015 roku:

Ferie zimowe, wakacje i święta w 2014 roku:

Pozostałe artykuły:

Podróże na ferie zimowe i wakacje:

Wiadomości podane w serwisie mają charakter informacyjny, a serwis terminyferii.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy. Źródło własne oraz men.gov.pl.