Terminy ferii zimowych

Dokładne terminy

ferie 2017 Ferie zimowe 2017 - terminy
ferie 2018 Ferie zimowe 2018 - terminy
ferie 2019 Ferie zimowe 2019 - terminy
Ferie zimowe - góry

Białe ferie

Ferie zimowe, często nazywane także białymi feriami, podobnie jak białe święta, są jedną z niewielu chwil, kiedy możemy cieszyć się z tych lepszych aspektów zimy. W przeciwieństwie do innych dni, w tym okresie obfite opady śniegu i ujemna temperatura daje wiele radości i pozwala niemalże na niemającą końca zabawę. Lepienie bałwanów,sanki, kulig, narty i inne rekreacyjne sporty zimowe są najlepszym sposobem na święta białe od wszechobecnego śniegu.

Pewność spędzenia ferii w czysto zimowej atmosferze daje nam wyjazd w góry. Nawet polskie góry, przecież niewielkie w porównaniu z włoskimi, francuskimi, szwajcarskimi czy austriackimi alpami, zapewniają wspaniałą zabawę, niezależnie od terminów ferii w danym województwie. Niestety, nie mamy pewności na spędzenie białych świąt, spędzając ferie w regionach odległych od pasm górskich. Duża rozciągłość pomiędzy terminami ferii, które sumarycznie (dla wszystkich województw) zajmują sporo ponad jeden miesiąc, daje niemal pewność, że osoby mieszkające w niektórych regionach Polski nie będą mogły cieszyć się z białego wypoczynku.

Pozostaje mieć nadzieję, że nawet ferie pozbawione śniegu zapadną wszystkim uczestnikom głęboko w pamięci, a przyjemne momenty będę opowiadane przynajmniej do najbliższych wakacji. Profilaktycznie warto jednak już teraz udać się do sklepu i kupić odpowiednie sanki, narty oraz wszelki, niezbędny podczas ferii sprzęt zimowy.

Ferie zimowe w 2017 roku:

Ferie zimowe, wakacje i święta w 2016 roku:

Ferie, wakacje i święta z pozostałych lat

Pozostałe artykuły:

Podróże na ferie zimowe i wakacje:

Wiadomości podane w serwisie mają charakter informacyjny, a serwis terminyferii.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy. Źródło własne oraz men.gov.pl.